Medarbetare

Daniel Ericsson

Landskapsarkitekt LAR/MSA

070-083 31 46
daniel.ericsson@urbio.se

Cecilia Hellman

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0739-97 59 84
cecilia.hellman@urbio.se

Elise Eriksson

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0704-50 23 48
elise.eriksson@urbio.se

Emma Simonsson

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0731-45 00 54
emma.simonsson@urbio.se

Felix Melin

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0735-75 17 79
felix.melin@urbio.se

Johan Ask

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0731-45 00 56
johan.ask@urbio.se

Linda Pettersson

Landskapsarkitekt LAR/MSA, kontorschef

0730-42 95 39
linda.pettersson@urbio.se

Marta Drapinska

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0731-45 00 44
marta.drapinska@urbio.se

Mattias Gustafsson

Landskapsarkitekt LAR/MSA, VD och ägare

0722-31 63 00
mattias.gustafsson@urbio.se

Mikaela Svensson

Landskapsarkitekt LAR/MSA, IT-ansvarig

0731-45 08 88
mikaela.svensson@urbio.se

Susanna Lundberg

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0731-45 00 52
susanna.lundberg@urbio.se

Wei Yun Lin

Urban designer

08-28 20 80
weiyun.lin@urbio.se

Åsa Holmqvist (föräldraledig)

Landskapsarkitekt LAR/MSA

0768-22 49 94
asa.holmqvist@urbio.se



Hitta till oss

Urbio huserar på Hornsgatan 166 i Hornstull. Här i den gamla Skofabriken sitter vi i ett arkitektkluster med företag som Warm in the Winter, Arkitektstudio Witte, Studio Vinterhav, Snapp arkitekter och Topfloor Inredningsarkitekter.

Välkommen förbi!

Jobba hos oss

Har du erfarenhet av landskapsgestaltning och projektering? Urbio söker just nu dig som vill ha en vardag där du aktivt får arbeta med att föra naturen närmare människan genom landskapsarkitektur. Vi behöver förstärka med:

- uppdragsansvarig landskapsarkitekt
- handläggande landskapsarkitekt

Ansök genom att skicka in ditt CV och portfolio till oss.
Vid frågor, hör av dig till Mattias på 0722-31 63 00 eller Linda på 0730-42 95 39.

jobb@urbio.se